Oczyszczanie wątroby

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego

WątrobaOczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego ze wszystkich nagromadzonych w nich kamieni pomaga w przywróceniu homeostazy, normuje wagę oraz wprowadza stan pozwalający organizmowi na rozpoczęcie samoczynnego procesu uleczania. Płukanie wątroby jednym z najlepszych środków zapobiegawczych, jakie można przedsięwziąć, aby ochronić się przed prawie każdym rodzajem choroby. Kamienie żółciowe są głównym powodem choroby w ciele. Przeszkadzają w funkcjonowaniu jednego z najbardziej skomplikowanych, aktywnych i wpływowych organów – wątroby. Wątroba nadzoruje najbardziej skomplikowane procesy związane z trawieniem i metabolizmem, wpływając tym samym na nasze zdrowie i życie.

Przy oczyszczeniu dróg żółciowych będą wychodzić różne kamyczki.Warto wiedzieć, czym one są i znać przyczynę ich powstania. Kamienie żółciowe w woreczku żółciowym są okrągłe, kamienie żółciowe wewnątrz przewodów wątrobowych mogą mieć nieregularne kształty i przedstawiać dokładny obraz przewodu żółciowego. W wątrobie, w przewodach i woreczku żółciowym spotykane są twarde, ostre, rozgałęzione, czarne kamienie pigmentowe. Po czyszczeniu wyjdą w formie pestek słonecznika i ziarenek czarnego piasku.

Według składu rozróżniamy kamienie żółciowe cholesterolowe – duże mieszane, złożone – cholesterolowo – pigmentowe, solne i pigmentowe. Kamienie cholesterolowe są różnej wielkości, od ziarnka grochu do śliwki (kształt okrągły, powierzchnia gładka, kolor biały lub jasnożółty), powstają w woreczku żółciowym. Kamienie te są miękkie, lekkie, pływają w wodzie. Tworzą się przy podwyższonej zawartości cholesterolu w żółci, zmniejszonej zawartości kwasów żółciowych i zastoju żółci.

Kamienie cholesterolowo-pigmentowo-wapniowe są najczęściej spotykaną odmianą kamieni żółciowych. Występują zawsze w dużej ilości. Są raczej małe – od główki szpilki do dużego ziarnka grochu, koloru białego, szarego (gdy przeważa cholesterol i wapno) lub ciemnozielonego (z przewagą pigmentu bilirubiny). Powstają najczęściej z powodu zakażenia i stanu zapalnego woreczka i przewodów żółciowych oraz na skutek nieprawidłowego łączenia produktów żywnościowych poddanych obróbce cieplnej. Kamienie pigmentowo-wapniowe są koloru ciemnozielonego, są kruche i dowolnego kształtu. Występują w dużej ilości. Krystalizacja zaczyna się w wewnątrzwątrobowych przewodach żółciowych. Kamienie te są pozbawione cholesterolu, zawierają domieszkę miedzi, rozwijają się z mikrolitów. Mikrolity mają średnicę od 7 do 60 mikronów, złożone są z białka, pigmentów żółciowych i wapnia. Tworzą się w momencie dostania się obcych cząsteczek z jelit do krwi, a z krwią do wątroby gdzie wiążą się z białkiem i pigmentami żółci i stopniowo zostają wydalone przez przewody żółciowe. Do jelit natomiast trafiają w postaci gotowanego jedzenia i wody. W trakcie gotowania substancje organiczne przemieniają się w nieorganiczne i tworzą osad (podobnie jak w czajniku po gotowaniu wody), który nie przyswaja się przez organizm i jako obce ciało zostaje wydalony razem z żółcią. Często mikrolity dają początek krystalizacji kamieni pigmentowo – wapniowych rozwijających się w przewodach i woreczku żółciowym.

Najrzadszą odmianą (na szczęście) są czyste kamienie wapienne. Są koloru białego, twarde i rozwijają się w sytuacji różnorodnych stanów zapalnych i na skutek przesiąknięcia wapniem masy białkowej. Wapń i w tym przypadku dostarczony zostaje przez gotowane jedzenie.

Warto  postawić na oczyszczanie wątroby, dzięki czemu możliwe jest rozluźnienie przewodów żółciowych, a w związku z tym łatwiejsze i szybsze wydalanie kamieni żółciowych, złogów cholesterolu i zalegającej żółci. Oczyszczenie wątroby prowadzi bardzo często do natychmiastowej poprawy jej funkcjonowania oraz zwiększa efektywność trawienia.

Co daje oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego:

  • Poprawia trawienie i pomaga usunąć toksyny,
  • Łatwiej stracić na wadze, ponieważ wątroba może rozkładać tłuszcze bardziej efektywnie,
  • Pomaga zbalansować poziom cholesterolu,
  • Podwyższa energię i witalność,
  • Daje poczucie lekkości i zdrowie,
  • Zmniejsza ilość wzdęć i gazów,
  • Może poprawić pamięć i zlikwidować “zamglenie umysłu”,
  • Redukuje pragnienie spożywania cukru i tłustych pokarmów,
  • Usuwa kamienie żółciowe, które zalegają w woreczku żółciowym,
  • Pomaga pozbyć się alergii.

Warunkiem oczyszczenia wątroby jest oczyszczone jelito i kilkudniowa dieta.

Chcesz wiedzieć więcej dlaczego wątroba jest tak ważna i dlaczego trzeba o nią dbać – Przeczytaj.